background image
organizacja pracy

Sprytna lista zakupów.

Jak zaoszczędzić czas i uniknąć stresu dzięki planowaniu zakupów?

Na samą myśl o wyprawie do marketu dostajesz gęsiej skórki? Hej, mam tak samo! Snucie się po sklepach leży na szarym końcu moich zainteresowań, zarówno jeśli chodzi o codzienność, jak i pracę zawodową. Zakupy - czy te do domu, czy do projektu same się nie zrobią, ale mam rozwiązanie. W obu przypadkach ratuje mnie sprytna lista zakupów. Oraz planowanie!

Dlaczego warto zrobić listę zakupów?

Zawód architekta wnętrz jest wymagający czasowo. Aby uniknąć domowego chaosu, od lat raz w tygodniu robię listę zakupów, na którą trafiają podstawowe produkty potrzebne do przygotowania posiłków.

Nie chcąc codziennie tracić czasu na uzupełnianie lodówki, stawiam na zakupy raz w tygodniu. Kiedyś często biegałam po kilka drobiazgów do sklepu, ale teraz wolę poświęcić jeden dzień i mieć spokój na cały najbliższy tydzień.

Przykładowa lista zakupów spożywczych

Każde rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić odrobinę czasu jest na wagę złota, ratuję się zatem popularnymi aplikacjami, takimi jak Listonic. To bardzo fajne narzędzie dla osób, które wolą robić większe zakupy raz w tygodniu.

Przykładowa lista zakupów spożywczych w Listonic zawiera warzywa, pieczywo, produkty mięsne, owoce i przekąski, a także chemię, kosmetyki oraz artykuły papiernicze. Listonic umożliwia tworzenie odrębnych list zakupów dla poszczególnych kategorii, automatycznie podlicza produkty i ułatwia wyszukiwanie artykułów w alejkach, dzięki czemu nie robię w sklepach niepotrzebnych kilometrów.

Planowanie zakupów jako sposób na efektywniejsze i przyjemniejsze gotowanie

Podobnie działają Bring i Moja Gazetka - kolejne "spożywcze" aplikacje ułatwiające tworzenie listy zakupów do domu. Wszystkie działają na podobnej zasadzie.

Uzupełniamy listę zakupów ( np. raz w tygodniu), a następnie odhaczamy produkty zakupione zgodnie ze spisem. W większości aplikacji znajduje się także miejsce na oceny i recenzje, informacje o promocjach w danym sklepie, a nawet przepisy kucharskie, które można łatwo dopasować do produktów wpisanych na swoją listę.

Najwyżej oceniana aplikacja do listy zakupów

Kolejna sprytna lista którą mogę polecić z czystym sumieniem, to Out of MILK. Jeśli nie chcesz codziennie tracić czasu na wyprawy po brakujące artykuły, polubisz ją od razu. To nie tylko lista zakupówpodziałem na kategorie ułatwiającym odnalezienie produktów w sklepie, ale także lista zadań ułatwiająca np. planowanie posiłków czy wprowadzanie zapasów. Out of Milk przypomni Ci o tym, co właśnie "wyszło" i że najwyższy czas wybrać się z listą do sklepu po potrzebne produkty.

Sprytna lista – co jeszcze powinna zawierać?

Oczywiście funkcje do projektowania;). Zanim powstała nasza aplikacja, często snując się po marketach wyobrażałam sobie, jak powinna wyglądać lista zakupów stworzona z myślą o architektach. Marzyła mi się aplikacja do robienia listy zakupów, która intuicyjnie dopełni program dla projektantów wnętrz. Narzędzie, w którym kosztorysowanie będzie bajecznie proste, a lista zakupowa nie będzie wymagać żmudnego wklepywania danych do arkuszy kalkulacyjnych. Taki zwinny program do kosztorysowania online.

Ukryte pragnienia rosły i rosły, aż trzy lata temu (niczym w filmie Bertolucciego) ze sfery marzeń trafiły do rzeczywistości i całkowicie zmieniły życie; najpierw moje, a później tysięcy architektów i projektantów.

Krok po kroku: jak zaplanować zakupy w KIS List

Na starcie trzeba zapomnieć o tym, że lista zakupów w Excelu jest jedynym rozwiązaniem. Po drugie - uwierzyć, że kosztorys przedwykonawczy, kosztorysy inwestorskiekosztorys prac wykończeniowych mogą powstawać bez zgrzytu zębów, szybko i wyjątkowo precyzyjnie.

Po trzecie, należy zalogować się na naszej stronie i wypróbować 14 dniowy okres próbny użytkowania aplikacji, aby przekonać się, jak bardzo KIS List może usprawnić Twoją pracę

Jakie korzyści daje lista zakupów KIS List?

Lista zakupowa, kosztorys wykończenia mieszkania, omunikacjai z inwestorami i zespołem oraz miejsce inspiracji - oto, czego możesz się spodziewać korzystając z KIS List. Wszystkie dane o produktach sczytujesz do swojej listy za pomocą wtyczki KISer, która automatycznie wczytuje dane.

Listę zakupów możesz wyeksportować w formie listy, z opisami i informacjami odnośnie produktów, lub za pomocą jednego kliknięcia utworzyć z nich moodboard.

Na deser dodam jeszcze, że korzystanie z każdej z tych funkcji jest intuicyjne i potrafi przyspieszyć "papierkową" robotę projektową nawet o 80% w odniesieniu do tradycyjnych narzędzi.

Z KIS List to Ty decydujesz, na co poświęcisz swój czas!

Spis treści