background image
kosztorys

Lista zakupów w Excelu

Czy tworzenie listy zakupów może być łatwe, szybkie i przyjemne?

Oczywiście, że może! Trzeba tylko znaleźć odpowiednich sprzymierzeńców. Jeśli podobnie jak ja zajmujesz się projektowaniem wnętrz, zawsze masz mnóstwo rzeczy do zrobienia, do szału doprowadza Cię mozolne wprowadzanie produktów w tabelę, a do tego średnio dogadujesz się z narzędziami typu Excel - temat dzisiejszego artykułu na pewno Cię zainteresuje.

Zdarzyło Ci się kiedyś policzyć, ile pozycji średnio wpisujesz na listy zakupowe robiąc kosztorys wykończenia mieszkania? U mnie taka lista zwykle rozsadza arkusz i zawiera co najmniej kilkadziesiąt pozycji. Owszem, jestem szczegółowa i lubię mieć wszystkie ważne punkty dokładnie rozpisane (dzięki czemu strony moich dokumentacji idą w dziesiątki, jak nie setki), ale to nie bierze się znikąd. Taka postawa bardzo ułatwia realizację i pozwala mi spokojnie spać.

Tworzenie listy zakupów na podstawie arkusza kalkulacyjnego

Ten jeden raz, gdy stwierdziłam że idę na żywioł i nie przygotowuję listy, wspominam jako prawdziwy Armageddon; czas pobudek o trzeciej w nocy i paniczne przeliczanie wymiarów w myślach do białego rana. Czy podjęłabym się kolejnej realizacji bez zrobienia szczegółowej listy wykończenia? Nie ma mowy!

Na budowie powiedzenie "przezorny zawsze przygotowany" sprawdza się tylko częściowo i w 99% przypadków wyskakują jakieś nieprzewidziane atrakcje.

Najwyższy czas pogodzić się z tym, że specyfika naszego zawodu wymaga skrupulatności i starannego planowania, a dobrze przygotowana lista zakupowa jest tego niezbędną podstawą.

Jeśli zatem wydaje Ci się, że ostatnio praca nieco Ci się rozjeżdża i większość czasu poświęcasz na wszystko, tylko nie na projektowanie, czas zacząć walczyć. O jakość pracy, godność własną i czas, który na pewno można spędzić efektywniej, niż wklepując gniazda i uchwyty do kolejnej kolumnyprogramie Excel.

Lista zakupów – czego tak naprawdę potrzebujesz?

Jak się za tę walkę zabrać, jeśli masz pacyfistyczne podejście do życia? Cóż, na wojnie i na budowie wszystkie chwyty są dozwolone. Najważniejsza jest jednak analiza; na początku warto się zatem zastanowić, czy listy zakupowe wykonywane w oparciu o programy typu Word lub Excel są wystarczające.

Pytanie jest tendencyjne, a odpowiedź oczywista, ponieważ te ogólnie dostępne narzędzia powstały z myślą o zupełnie innych dziedzinach.

Wiem, że najprościej jest sięgnąć właśnie po nie, ale podczas gdy arkusz i kolumna świetnie porządkują dane techniczne, to utworzenie w nich sensownie wyglądającej listy zawierającej zdjęcia produktów lub wizualizacje jest strasznie czasochłonne. Oraz abstrakcyjne - to tak, jakby redaktorzy pisaliby felietony w CAD, a księgowi renderowali podatki w programach do wizualizacji...

Kierunek jest właściwy: zarówno Word, jak i Excel posiadają długą listę zalet i przydatnych funkcji i stanowią dobry punkt wyjścia, tylko trzeba zajrzeć pod inny adres, dedykowany stricte architektom.

Lista Zakupów i Kosztorys w jednym - aplikacja online KIS List

KIS List to narzędzie, które z założenia uzupełnia program dla projektantów wnętrz. Nowoczesna aplikacja do robienia listy zakupów zawierająca program do kosztorysowania online została stworzona przez architektów dla architektów, co widoczne jest już chwilę po tym, jak zalogujesz się na swoje konto.

Listę zakupów KIS List charakteryzuje intuicyjne menu, przejrzyście wyeksponowane produkty i wartości, łatwe przekierowanie na strony producentów i witryny sklepów internetowych, a z drugiej strony - system, który organicznie łączy funkcję listy zakupów i kosztorysowanie. Skumulowaliśmy w nim wszystko, co może Ci się przydać podczas pracy projektowej.

Z naszą listą osoby zajmujące się architekturą, projektowaniem wnętrz i zieleni mogą tworzyć atrakcyjne wizualnie zestawienia produktów wybranych w sklepie, oraz zarządzać szczegółową listą zakupów w jednym miejscu.

Nie musisz już wszędzie rozklejać żółtych karteczek i zostawiać notatek na lodówce - KIS List to gwarancja tego, że nie umknie Ci żaden adres i termin, a w sklepie błyskawicznie skompletujesz zamówienie zgodnie z zaplanowaną listą

Lista zakupów z aplikacją KIS List

Sprytna lista zakupów uzupełniona o kosztorys przedwykonawczy, kosztorys prac wykończeniowychkosztorysy inwestorskie brzmi wystarczająco fajnie, ale to nie koniec!

Opracowując naszą aplikację uznaliśmy, że nieodzownym elementem udanego projektu jest komunikacja - zarówno z inwestorami, jak i współpracownikami oraz producentami.

Tak powstał prywatny czat, na którym porozmawiasz o liście zakupów, kosztorysie i zadaniach do wykonania. Jeśli nie lubisz pisania elaboratów w trakcie pracy, dobrze się składa. Wizualizacja wymaga korekty? Wybierz plik do poprawki, dodaj pin z komentarzem i wyślij do listy zainteresowanych.

Dodaj produkty do listy za pomocą jednego kliknięcia!

Aby przyspieszyć proces tworzenia list zakupowych, KIS List umożliwia dodawanie produktów do zestawienia dosłownie za pomocą jednego kliknięcia. Wystarczy uruchomić wtyczkę na stronie sklepu, a wszystkie informacje o produkcie, które Cię interesują są przez nią sczytane.

Następnie produkt wraz z najważniejszymi danymi jak: nazwa wybranego produktu, cena, numer katalogowy oraz link są przesłane prosto z witryny producenta lub sklepu na wskazaną przez Ciebie listę oraz sekcję. Co więcej, wybrany produkt możesz również zapisać na przyszłość w Twojej prywatnej bazie ulubionych.

Co możesz wpisać na listę zakupów?

Wszystko! Na przykład zrobić listę materiałów typowo wykończeniowych (gresy, parkiety i tapety), osobno utworzyć listę z samym oświetleniem, albo taką, w której wyszczególnisz meble wolnostojące lub tekstylia. Jeśli często projektujesz meble na wymiar, nic nie stoi na przeszkodzie by szafki i regały zebrać na oddzielnej liście , którą (znów - jednym kliknięciem) udostępnisz stolarzowi do wyceny.

W KIS List to Ty decydujesz o sposobie katalogowania i dodawania kategorii na liście, ba! Decydujesz nawet o tym, jak listy będą się prezentować, masz bowiem do wyboru tradycyjną formę listy lub moodboard. Do listy możesz także dodać link, plik zdjęciowy, pdf, grafikę lub wizualizację.

Twórz tyle list zakupowych, ile tylko potrzebujesz

Dzięki KIS List możesz tworzyć tyle list zakupowych, ile tylko potrzebujesz. Mogą to być listy obejmujące całe budynki, mieszkania lub poszczególne pomieszczenia. Elastyczność narzędzia pozwoli dostosować Twoją listę do każdej sytuacji.

Przejrzyste menu i możliwość współtworzenia list z innymi członkami zespołu sprawia, że opracowanie kosztorysu dla danego projektu jest dziecinnie proste.

Listy zakupowe można w zależności od potrzeby eksportować i przesłać jako plik pdf, lub udostępniać w przeglądarce w formie interaktywnej propozycji - to nasza druga po KISerze ulubiona funkcja, pozwalająca maksymalnie przyspieszyć proces wyboru i akceptacji wskazanych rzeczy.

 Klient po otrzymaniu interaktywnej listy może wykorzystując pola decyzji  zaakceptować lub odrzucić produkt oraz pozostawić swoje uwagi w komentarzach do produktu czy wizualizacji, albo wyrazić opinię na temat przesłanego zestawienia na prywatnym czacie do projektu.

Prosto, łatwo i przyjemnie, czyli tworzenie list zakupowych z KIS List

Przy użyciu naszej aplikacji łatwiej także przyjrzeć się alternatywnym propozycjom - za pomocą jednego kliknięcia wygodnie ukryjesz lub przywrócisz poszczególne produkty i porównasz ich wersje cenowe.

Tworzenie list zakupowych jest bardzo czasochłonnym zadaniem, ale dzięki odpowiednim narzędziom znacząco zwiększysz efektywność i precyzję tego procesu. KIS List pomoże Ci zapanować nad realizacją i zdejmie z Twoich ramion ciężar prac organizacyjnych, dzięki czemu skupisz się na tym, co najważniejsze - czyli na kreatywnym projektowaniu.

Lista zakupów, dzięki której wszystkie strony są zadowolone

Na koniec najwyższa pora na twarde dane dla tych, dla których liczy się każda sekunda.

Lista zakupów przygotowana w KIS List powstaje o 80% szybciej, niż w przypadku list tworzonych w programie Excel. I to jest konkret!

Nie trać czasu i już dziś wypróbuj KIS List podczas bezpłatnego okresu próbnego. Załóż konto i przekaż nam swoją opinięprodukcie.

Spis treści
  • kosztorys
    Program dla projektantów wnętrz.
    Kiedy ostatni raz porzuciłaś programy do projektowania wnętrz i przygotowałaś dokumentację odręcznie? Podejrzewam, że w wielu przypadkach odpowiedź brzmi "nigdy", ewentualnie "na studiach".
  • kosztorys
    Kosztorys Prac Wykończeniowych
    "A ile to wszystko będzie kosztować? Tak mniej więcej pani powie..." Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale to jedno z najczęstszych pytań, które architekci wnętrz słyszą podczas spotkania.