Jak zacząć z KIS List

Możesz korzystać z KIS na dowolnym urządzeniu, jednak to na komputerze lub laptopie ma on największy potencjał. Tylko na tych urządzeniach możesz korzystać z wtyczki KISer - jest to dodatek do przeglądarki. Łączy się on z Twoim kontem na kislist.com i za jego pomocą przesyłasz dane produktów wprost ze stron, które oglądasz.

Na komórce możesz przeglądać i edytować swoje listy, możesz nawet dodawać zdjęcia bezpośrednio ze swojego aparatu.

  1. Pobierz wtyczkę, która ułatwi Ci pracę

Możesz używać KIS List bez wtyczki ale to tak jakby jechać samochodem cały czas na drugim biegu. Pełne możliwości odkryjesz dopiero kiedy użyjesz magii KISera.

Jak to zrobić

  1. Jeśli używasz przeglądarki Chrome, pobierz ją tutaj po wejściu na stronę kliknij przycisk dodaj do Chrome.
  1. Jeśli używasz przeglądarki Firefox, pobierz ją tutaj po wejściu na stronę kliknij przycisk dodaj do Firefox.
  1. Jeśli używasz przeglądarki Safari, pobierz ją tutaj, po wejściu na stronę kliknij przycisk View in Mac App Store.
Następnie w otwartym Mac App Store kliknij przycisk Pobierz

Przypnij swoją wtyczkę na stałe do paska (dla chrome)

Teraz zaloguj się na swoje konto KIS

  1. Stwórz swoją pierwszą listę np. mieszkanie ul. Karowa

Nazwą listy może być np. nazwa inwestycji. Lista to jakby główny katalog, wielka szafa, w której zbierasz rzeczy związane z jednym projektem.

Kliknij w zielony plus z napisem "nowa lista"

System utworzy nową listę i przeniesie Cię do niej automatycznie.

  1. Do listy dodaj sekcje np. kuchnia, łazienka

Możesz tutaj zmienić nazwę swojej listy kliknij w nazwę zaznacz utworzoną automatycznie nazwę i wpisz własną.

Jeśli nie zmienisz domyślnej nazwy listy i nie dodasz sekcji, lista nie zostanie zapisana. Sekcje to pod-katalogi, półki i szuflady w twojej szafie. Mogą to być np. pomieszczenia lub coś innego, co pomoże Ci zorganizować listę wyposażenia.

Kliknij lub aby dodać nową sekcję.

Możesz dodać tyle sekcji ile potrzebujesz

Zmień nazwę swojej sekcji klikając w jej nazwę i wpisz np. pokój Michała, Łazienka gościnna, Gabinet lub Salon.

  1. Teraz dodaj produkty

Produkty do sekcji możesz dodać na 2 sposoby.

Sposób pierwszy - ręcznie

Najedź myszką na wysokości nazwy sekcji, a zobaczysz dodatkowe funkcje. Teraz kliknij zielony plus po prawej stronie sekcji lub kliknij na wskazaną pozycję.

Sposób drugi - magicznie (czyli przy użyciu KISera naszej magicznej wtyczki)

Przeglądając produkty na dowolnej stronie, kliknij w ikonkę KISera aby się uaktywnił. Jeśli jesteś zalogowany do KIS List, KISer uruchomi się, jeśli nie - otworzy się nowe okno i poprosi o zalogowanie się do KIS List. Pamiętaj musisz być zalogowany na kislist.com aby dodawać produkty do swojej listy.

KISer w akcji

W zależności od budowy strony, z której będziesz pobierać dane produktu, KISer może wczytać część lub nawet większość danych automatycznie. Np. Agata meble czy inne nowoczesne sklepy online pozwolą na wypełnienie wszystkich danych produktu takich jak zdjęcie, nazwa, cena. Jeśli dane nie zostały wczytane to nic nie szkodzi, jesteśmy na to przygotowani.

Dodaj zdjęcie produktu

Wskaż je myszką, kliknij lewy przycisk i już.

Jeśli konstrukcja strony na to nie pozwala, masz do dyspozycji narzędzie nożyczki. Kliknij na nie , zaznacz wybrany obszar trzymając wciśnięty lewy przycisk myszki, jak skończysz puść go. Możesz w ten sposób zaznaczyć dowolny fragment strony.

Dodaj opis i inne elementy

Jeżeli wtyczka zasłania Ci jakiś potrzebny element na stronie, wciśnij wskazaną strzałkę aby zwinąć wtyczkę. Przy zwiniętej wtyczce wciąż możesz dodawać do niej dane. Rozwinięcie wtyczki następuje po naciśnięciu tego samego przycisku.

Zaznacz jakiś tekst trzymając wciśnięty lewy przycisk myszki, puść przycisk, a pokaże się menu gdzie masz do wyboru czym chcesz aby był wybrany przez Ciebie tekst. Wybierz pozycję (np. nazwa produktu, cena) i kliknij lewym przyciskiem myszki. Na niektórych stronach może być trudno zaznaczyć potrzebny tekst. W takim przypadku zawsze możesz sam wpisać tekst w pola wtyczki.

  1. Edytowanie KISerem produktów na liście

Mamy dwie możliwości:

  1. Produkt, posiada dane (zdjęcie, nazwa, link itd.) i chcemy np. coś dopisać, taki produkt najlepiej edytować z listy wchodząc w 3 kropki – edytuj w KISerze. Aplikacja przenosi nas od razu do strony, z której ten produkt był dodany
  2. Edytujemy produkt z wcześniej przygotowanego szablonu. W takiej sytuacji najlepiej wybrać produkt z listy do edycji wprost z wtyczki. Jeżeli ten produkt posiadał np. zdjęcie czy inne dane to zostaną one wczytane, jeżeli chcemy zastąpić te dane – danymi ze strony, na której jesteśmy, wciskamy przycisk wczytaj dane Dopisujemy te dane których brakuje i wciskamy przycisk aktualizuj.

Pamiętaj, jeżeli wczytasz dane do KISera ale nie zapiszesz ich na liście, wtyczka będzie je pamiętać. Możesz je wysłać do listy będąc na innej stronie lub wyczyścić za pomocą ikonki kosza.

Zobacz KISer w akcji: