Wyobraź sobie, że zamiast spędzać godziny na przeglądaniu internetu w poszukiwaniu idealnego mebla czy oświetlenia, masz dostęp do starannie wyselekcjonowanej bazy produktów, które pasują do Twojego stylu i wymagań projektowych.
Miejsce, gdzie każdy zapisany na później produkt, wraz ze wszystkimi niezbędnymi danymi, czeka gotowy, na dodanie do tworzonej przez Ciebie listy.
Miejsce, gdzie dostęp do nich jest błyskawiczny.
To nie jest zwykła utopia. To praktyczne podejście, do tworzonej przez większość z nas projektantów, bazy ulubionych produktów.
Przeglądając internet w poszukiwaniu produktów do aktualnych projektów , często natrafiamy na prawdziwe perełki, które, choć niepasujące do bieżącego projektu, zapisujemy w naszym sercu (i różnych bazach) na przyszłość.
Każdy z nas, projektantów, robi to na własny, unikalny sposób. Jedni zbierają linki, umieszczając je w zakładkach przeglądarki, inni przechowują zdjęcia i specyfikacje na dyskach komputerowych, inni z kolei tworzą nic niemówiące bazy zdjęć w Pintereście, a jeszcze inni – wytrwale tworzą katalogi w arkuszach kalkulacyjnych.
Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, nad efektywnością wyżej wymienionych metod?
Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się one prostymi rozwiązaniami.
Jednak z czasem transformują się w czasochłonne labirynty
Poszukiwanie tego jednego, idealnego produktu, który kiedyś zapisałaś, może stać się wyprawą przez gęstwinę niezliczonych folderów i zakładek, zużywając cenne godziny, które mogłabyś poświęcić na twórcze działania.
Baza ulubionych produktów jako narzędzie pracy.
Tworzona przez Ciebie baza ulubionych produktów, powinna być nie tylko skarbnicą inspiracji, ale potężnym narzędziem, które miażdżąco ułatwi Twój proces pracy, zamiast stanowić kolejną przeszkodę na drodze do sukcesu.
Ma być narzędziem, a nie nic nieznaczącym zbiorem produktów, na które tracisz jedynie czas dodając je do bazy.
W tym artykule pokażę Ci, jak zbudować niezawodną bazę ulubionych produktów, która stanie się Twoim najwierniejszym sojusznikiem na etapie tworzenia kosztorysu i listy zakupów do projektu.
Omówię korzyści płynące z dobrze zorganizowanej bazy oraz podzielę się praktycznymi radami, jak to osiągnąć.
A co najlepsze, przedstawię Ci, jak aplikacja KIS List może Cię w tym wesprzeć!
Zalety tworzenia bazy ulubionych produktów.
Zanurzenie się w proces tworzenia bazy ulubionych produktów, z perspektywy narzędzia, które ma nas wspierać w pracy, odkrywa przed nami morze możliwości.
Uważam, że jej staranne zorganizowanie to bardzo dobry krok.
A oto 3 najważniejsze zalety posiadania bazy ulubionych produktów.
Oszczędność czasu.
Bez wątpienia dobrze zorganizowana baza ulubionych produktów to niezwykła oszczędność czasu.
Jest jak skrzynia, w której przechowujesz wszystkie wyjątkowe produkty, i z której możesz czerpać bez końca.
Dzięki niej każdy produkt, który kiedykolwiek zapisałaś, jest na wyciągnięcie ręki. To jak mieć własnego asystenta, który pamięta każdy produkt, który Cię zachwycił, dzięki czemu nie musisz ponownie przeszukiwać internetu, by go odnaleźć.
To z kolei przekłada się na to, że zyskujesz więcej czasu i przestrzeni na rozwijanie swojej kreatywności oraz na zanurzenie się w tych częściach projektu, które sprawiają Ci największą radość.
Usprawnienie procesu projektowego.
Posiadając dobrze zorganizowaną bazę ulubionych produktów, każdy projekt, w który się angażujesz, zyskuje na szybkości i efektywności.
Wyobraź sobie, że stajesz przed nowym wyzwaniem, a kontury tego zadania zarysowują się jako coś znajomego, coś, nad czym już kiedyś pracowałaś.
Posiadając bazę produktów nie musisz wracać do punktu wyjścia.
Zapisane produkty pozwalają Ci na błyskawiczne uzupełnienie Twojej listy zakupowej. To jakby mieć przewagę startową w każdym wyścigu, co pozwala Ci szybciej przejść przez początkowe etapy pracy, a w dalszej perspektywie usprawnić całość Twojego procesu pracy.
Co więcej, zamiast zapuszczać się w labirynt ponownych poszukiwań, możesz skoncentrować swoją energię na dopracowaniu projektu i na dopasowaniu innych wybranych elementów do oczekiwań i marzeń Twojego klienta.
Baza inspiracji.
Baza ulubionych produktów to również miejsce, do którego możesz się udać w dowolnym momencie, szukając iskry do zapalenia lampy kreatywności.
Dostęp do produktów, które kiedyś poruszyły Twoją wyobraźnię, może otworzyć przed Tobą drzwi do nowych i wyjątkowych pomysłów.
Mając wszystkie produkty zgromadzone w jednym miejscu, z łatwością możesz bawić się ich różnymi konfiguracjami i wizjami, a tym samym pobudzać swoją kreatywność.
Co w tym wszystkim najistotniejsze, to fakt, że inspirujesz się produktami, które są “rzeczywiste” w takim sensie, że w każdym momencie możesz je dodać do tworzonej listy zakupów mając pewność, że klient będzie miał możliwość ich zakupu.
Jak dobrze zorganizować bazę ulubionych produktów?
Transformacja Twojej bazy produktów w potężne narzędzie, które stanie się prawdziwym wiatrem w żagle Twojej pracy,
nie wymaga skomplikowanych działań.
Sekret skuteczności tkwi w mistrzowsko zorganizowanym katalogu.
Oto kilka kluczowych porad, które pozwolą Ci przekształcić Twoją bazę w dynamiczny zasób, zamiast pozwolić im pozostać jedynie nieokreślonym morzem linków.
Podziel produkty według kategorii
Wyobraź sobie, że w gorączce tworzenia, nagle potrzebujesz idealnego rodzaju oświetlenia. Przykładowo złotej lampy.
Posiadając bazę podzieloną na kategorie, zamiast nurkować w morzu różnych produktów, od razu trafiasz do miejsca, gdzie czeka już na Ciebie, gotowe zestawienie lamp.
Co więcej, dzielenie Twojej bazy na kategorie, umożliwia Ci łatwe zarządzanie bazą szczególnie gdy zaczyna rosnąć.
Baza ulubionych produktów w aplikacji KIS List.
Tutaj z pomocą przychodzi Ci baza ulubionych produktów tworzona w aplikacji KIS List.
Produkty do bazy ulubionych, dodajesz automatycznie za pomocą wtyczki KISer.
Wystarczy, że uruchomisz wtyczkę na dowolnej stronie sklepu, a ona sczyta wszystkie dane produktu, takie jak nazwa, cena czy link.
Co najistotniejsze, już na samym etapie dodawania produktu do bazy ulubionych w KIS List, we wtyczce możesz określić jego kategorię, a nawet dodać go do wybranego przez Ciebie folderu.
Dzięki temu, gdy rozpoczniesz poszukiwanie produktu do projektu, wystarczy, że skorzystasz z filtra “Pokaż kategorię” a wyświetlą Ci się tylko interesujące Cię produkty.
Dodaj tagi do produktów.
By wnieść organizację swojej bazy ulubionych na jeszcze wyższy poziom, możesz do poszczególnych produktów dodawać tagi.
Dodawanie tagów to jak przypięcie każdemu produktowi małej, ale mówiącej wiele, metki.
Takim tagiem do produktu może być na przykład określenie stylu, w jakim został wykonany.
Dzięki temu, projektując przykładowo przestrzeń w stylu skandynawskim, wystarczy wpisać “styl skandynawski” a zobaczysz zestawienie produktów przypisanych do tego stylu.
Dodawanie tagów do ulubionych produktów w KIS List.
Tworząc bazę ulubionych w KIS List podobnie jak kategorię, możesz tagować (metkować) produkty już na etapie ich dodawania do bazy za pomocą KISera.
Co więcej, by jeszcze bardziej usprawnić filtrowanie swojej bazy, możesz również we wtyczce określić kolor dodawanego produktu.
W opisie produktu uwzględnij wszystkie niezbędne dane.
Kiedy komponujesz swój osobisty atlas produktów, kluczem jest wyposażenie każdej pozycji w opis pełen kluczowych detali: nazwa, link do sklepu, informacje o dostawcy, cena.
Te dane to fundament, na którym budujesz solidne podstawy dla listy zakupów czy precyzyjnego kosztorysu.
Mając do dyspozycji kompleksowe karty produktów, z łatwością przeprowadzisz szybką analizę, sprawdzając, czy dany produkt bezbłędnie wpisuje się w koncepcję projektu i przewidziany budżet.
Brzmi jak dużo dodatkowej pracy, prawda? Ale mam na to rozwiązanie!
Szczegółowa baza produktów w KIS List.
W KIS List nie musisz się martwić o to, czy produkt dodany przez Ciebie do bazy ulubionych zawiera wszystkie, niezbędne do stworzenia kosztorysu czy listy zakupowej informacje.
Wtyczka KISier zbiera za Ciebie wszystkie podstawowe informacje o produkcie (zdjęcie, cenę, link itd.) dodając je do Twojej bazy.
Dzięki temu, Twoja baza w KIS List to nie jest zbiór linków jak w zakładkach przeglądarki czy ściana nic niemówiących zdjęć na Pintereście. To szczegółowy katalog produktów, zawierający najistotniejsze informacje.
Oczywiście, w bazie ulubionych produktów w KIS List, możesz dokonywać edycji karty produktu uzupełniając ją przykładowo o załącznik z modelem 3D czy szczegółową notatkę.
Baza ulubionych w KIS List to usprawnienie Twojej pracy.
Tworzenie dobrze uporządkowanej bazy ulubionych produktów to klucz do Twojej efektywności w świecie projektowania wnętrz.
By jednak to było możliwe, kluczowe jest, aby postrzegać ją nie tylko jako źródło inspiracji, ale jako potężne narzędzie, które ma nam służyć na każdym etapie pracy nad projektem.
W tym świetle, baza ulubionych w KIS List wyłania się jako mistrzowski kompan podróży.
Dzięki swojej intuicyjnej naturze, innowacyjnej wtyczce automatycznie sczytującej produkty i ich dane do Twojej bazy, oraz błyskawicznym funkcjom filtrowania i dodawania pozycji do listy zakupów, KIS List jawi się jako narzędzie, które nie tylko zaoszczędzi Twój czas, ale wzniesie Twój proces projektowy na zupełnie inny poziom.